Atsakingas lošimas

Lošimas ar azartiniai žaidimai yra smagi ir įtraukianti veikla, dažniausiai teikianti itin geras emocijas. Lošimas yra viliojantis pasirinkimas, jei žmogus mėgsta rizikuoti ir nori išbandyti sėkmę. Ši veikla yra saugi, kol žaidėjas valdo riziką ir kontroliuoja veiksmus. Dauguma lošimo namų lankytojų mėgaujasi žaidimais neturėdami jokių nemalonumų, tačiau yra ir nedidelė asmenų grupė, kurie, deja, praranda kontrolę jų pačių gyvenime. Laimėjimo metu jie tiki, kad gali turėti reikšmingos įtakos žaidimo rezultatams, o pralošus – kad netrukus sėkmė sugrįš.

Žaiskite protingai!

Lošimos gali sukelti priklausomybę ir žaidėjui gali išsivystyti impulsyvus gebėjimo kontroliuoti save sutrikimas, tačiau ši emocinė problema yra sėkmingai išgydoma. Dauguma žaidėjų sėkmingai valdo riziką ir jie daugiau nebepatenka į priklausomų nuo lošimų asmenų grupę. Tyrimų metu buvo nustatyta, jog priklausomais nuo lošimų gali tapti 5-10 itin dažnų lošimo namų klientų.

Nuo lošimų priklausomas asmuo

Kada žaidėjas tampa priklausomu? Kai asmeninis gyvenimas nukenčia dėl nevaržomo pomėgio lošti. Yra daugybė paprastų testų, kurie gali padėti nustatyti tokio tipo asmens priklausomybę ir iš anksto pamatyti tokio elgesio simptomus. Vieni pagrindinių elementų, įrodančių galimas grėsmes yra asmens nesugebėjimas nustoti lošti, skolinimasis pinigų lošimui. Šiuo atveju pinigai skolinami ne pragyvenimui, tačiau finansuoti augantį norą lošti. Asmeninių savybių pasikeitimas; melavimas, paslaptingumas, gailėjimasis bei gėdos jausmas dėl pomėgio lošti, rizika netekti darbo, šeimos, santykių vien dėl lošimo.

Profesionali pagalba

Siekiant išvengti priklausomybės nuo lošimų patartina nusistatyti aiškias lošimui skiriamų pinigų bei laiko ribas ir griežtai jų laikytis. Dažniausiai lošimų uždraudimas ne sprendžia, o tik pagilina su lošimais susijusias problemas, dėl to skatiname kreiptis dėl pagalbos pas specialistus. Asmuo, pageidaujantis, kad galimybė lošti jam būtų apribota ir jis nebūtų įleidžiamas į lošimų organizavimo vietas gali Valstybinei lošimų priežiūros tarnybai pateikti prašymą, kuris bus perduotas lošimų organizatoriams.

Didžiųjų Lietuvos miestų (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio) priklausomybės ligų centrai konsultuoja patologinius lošėjus, veikia anoniminių lošėjų grupės, kurios pagalbą suteikia nemokamai.

Pagalbos galite kreiptis:
Lošimų priežiūros tarnyba
Ukmergės g. 222, Vilnius
Tel. (8-5) 233 62 46
http://lpt.lrv.lt/

Anoniminių lošėjų tinklapis:

Konsultacijos dėl probleminio lošimo:
http://nebenoriu-losti.lt/

Psichologinių konsultacijų centras
Gyd. psichiatrė Vilma Andrejauskienė
Tel.: +37065200157
El. p.: [email protected]