Atsakingas žaidimas

Lošimas ar azartiniai žaidimai yra smagus ir įtraukiantis žaidimas dažniausiai teikiantis itin geras emocijas. Lošimas yra viliojantis pasirinkimas, jei žmogus mėgsta rizikuoti ir nori išbandyti sėkmę. Veikla yra saugi, kol žaidėjas valdo riziką ir kontroliuoja veiksmus. Dauguma lošimo namų lankytojų mėgaujasi šia veikla neturėdami nemalonių, tačiau yra ir nedidelė asmenų grupė, kurie, deja, praranda kontrolę jų pačių gyvenime. Laimėjimo metu jie tiki, kad gali turėti reikšmingos įtakos žaidimo rezultatams, o pralošimų metu – kad netrukus sėkmė sugrįš.
Žaiskite protingai!

Lošimos gali sukelti priklausomybę ir žaidėjui gali išsivystyti impulsyvus gebėjimo kontroliuoti save sutrikimas, tačiau ši emocinė problema yra sėkmingai išgydoma. Dauguma žaidėjų sėkmingai valdo riziką ir jie daugiau nebepatenką į priklausomų nuo lošimų asmenų grupę. Tyrimų metu buvo nustatyta, jog priklausomai nuo lošimų gali tapti 5-10 itin dažnų lošimo namų klientų.

Nuo lošimų priklausomas asmuo

Kada žaidėjas tampa priklausomu? Tai yra akimirka, kuomet asmens asmeninis gyvenimas pradeda nukentėti dėl nevaržomo pomėgio lošti. Yra daugybė paprastų testų, kurie gali pagelbėti nustatyti tokio tipo asmens priklausomybę ir iš anksto nustatyti tokio elgesio simptomus. Vieni pagrindinių elementų, įrodančių galimas grėsmes yra asmens nesugebėjimas nustoti lošti, skolinti pinigų lošimui. Šiuo atveju pinigai skolinami ne pragyvenimui, tačiau finansuoti augantį norą lošti. Asmeninių savybių pasikeitimas; melavimas, paslaptingumas, gailėjimasis bei gėdos jausmas dėl pomėgio lošti, rizika netekti darbo, šeimos, santykių vien dėl lošimo.

Nustatykite apribojimus

Mūsų sistemoje galite nustatyti apribojimus, kurie padės jums lengviau kontroliuoti jūsų naudojimąsį azartiniais žaidimais.
Keliaukite į Kasą -> Profilio apribojimai
Pralošimų limitas leidžia kiekvienam žaidėjui pasirinkti maksimaliai per dieną leidžiamą pralošimų sumą. Kartais žaidėjo emocijos užtemdo sveiką protą ir pralošti pinigai skatina bet kokiomis sąlygomis atsilošti didinant statymus. Toks elgesys dažniausiai baigiasi dar didesniais praradimais bei nusivylimu žaidimais.
Žaidėjas visuomet gali pakeisti nustatymus apribojimus, tačiau pakeitimai vykdomi tokiu principu:

  • Apribojimo didinimas į labiau apribojantį įsigalioja nedelsiant.
  • Apribojimo keitimas į mažiau ribojantį įsigalioja po 48h.

Kreipimasis į Lošimų priežiūros tarnybą. Žaidėjas gali kreiptis į Estijos Mokesčių ir muitinės tarnybą Estijos respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Yra trys kreipimosi būdai:

  • Naudojantis X-keliu ( www.eesti.ee) prisijungus naudojantis ID kortele arba internetiniu banku
  • Fiziškai atvykus į tarnybos patalpas.
  • Fiziškai atvykus ir pareiškus norą bet kuriuose Olympic Casino Estija lošimo namuose

Daugiau informacijos apie azartinių lošimų grėsmes teikiama  www.emta.ee

Kur aš galiu gauti pagalbos?

 


MTÜ Eesti Hasartmängusõltlaste Ühing 
Tel. 563 54 590 
Endla 4, 6th floor, Tallinn
www.hms.ee

Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskus
Tel. 15410
www.15410.eeKeletas svetainių apie priklausomybes azartiniams lošimams:

www.thewager.org
www.gamblersanonymous.org
www.responsiblegambling.org 
www.msgambler.org/
www.masscompulsivegambling.org
www.nati.org
www.ncpgambling.org 
www.ccpg.org/
www.800gambler.org
www.gapfa.com
www.naspl.org/bibliog.html 
www.trimeridian.com